KURUCUMUZ

Eğitim işi hem zor, hem çok hassas hem de ciddi bir iş; eğer amaç para kazanmaksa asla eğitim ile ilgili bir iş yapmamalı insan. Ben 1990 yılından itibaren öğretmenim. En güzel duyguları yaşadığım mesleğim benim öğretmenlik. Hani insanın şurasından diye kalbini tutarak ifade ettiği duyguları vardır ya işte tam öyle öğretmenlik. Taa yüreğinden hissetmeyenlerin de asla yapmaması gereken bir meslek. Anne olan bir insanın çocuğu için hissettiği duyguların aynısı neyse öğretmenlik te öyle bir duygu.
 
2004 yılında kendi eğitim kurumlarımı işletmeye başladığımda daha da büyüdü bu aşk.O zaman ideallerimi istediğim gibi gerçekleştirme özgürlüğüne sahip oldum. Öğrencilerimiz için en iyisini yapabilen öğretmenleri bir araya getirdim.Çok büyük başarılara birlikte imza attık bu insanlarla.Eğitim adına eleştirdiğim,yapılmaması gerektiğini düşündüğüm tüm her şeyi uygulama fırsatı elime geçti ve başarısız öğrenci olmadığını,sevilmeyen dersi öğretmenin ve eğitim kurumunun sevilir hale getirebileceğini ekibimle birlikte yaptığımız programlarla kanıtladık.
 
"İyi bir öğretmen olmaktan önce aradığımız; iyi bir insan, çocuklar için her türlü fedakarlığı yapan ve çaba gösteren eğitimciler oldu tercihimiz. Yeni Sistem Dershanesi'nden sonra Yeni Sistemli Koleji de eğitime duyduğum bu büyük tutkuyla açıldı. Okulumuzun her birimi inşa edilirken yorgunluktan ziyade heyecan vardı içimde. Yıllar önce çok ciddi bir işe kalkışmıştım.Planlarımı yaparken başarı istiyordum "Para kazanmak derdiyle bir eğitim kurumunun gelişemiyeceğini çok iyi biliyordum. Bu hikaye daha ciddi bir yöne doğru yol alacaktı. 26 Ağustos 2015 tarihinde okulumuz açıldı ve ikinci yılında koşarak devam ediyor yoluna. Böyle bir sevdayla ,aşkla bağlı olduğumuz bu güzel yürekler için her şeyin mükemmel olmasını,yüzleri gülen, mutlu ve başarılı insanlar olarak yaşamlarını sürdürmelerini istiyoruz. Sevgi dolu, hoşgörülü ve özgüvenli bir kimlikleri olsun diye tüm çabalarımız.
 
Hedeflerimiz sıradan değil; Model bir okul yaratmak istiyoruz. Akademik başarımızda yakaladık bu hedefi.Sırayla diğer hedeflere koşuyoruz şimdi.Okulunu seven, zorunluluktan değil istediği için her sabah okulumuza gelen öğrencileri görüyoruz. Nefes alıyoruz doğanın içinde; hem şehrin merkezindeyiz hem de doğanın en güzel yerinde .Doyasıya spor yapıyoruz; olimpiyatlara öğrencilerimizi hazırlıyoruz.Proje üretiyor öğrencilerimiz ve bu projelerle sınavsız üniversitelere kayıt hakkı kazanıyor yada burs alıyorlar.Yaratıcı,güçlü dünyanın her yerinde başarılı olacak öğrenciler yetişiyor okulumuzda. İstedikleri her alanda destek veriyoruz; bunun adı spor,sanat,proje olimpiyat,sosyal sorumluluk projeleri.Türkiye’de dünya’da istedikleri üniversitelere gönderiyoruz öğrencilerimizi.
 
"Çift Diploma’’ile mezun olacak çocuklarımız bu okuldan Ortaokul ve lise diplomalarını almak için sahneye çıktıklarında bir ABD, Avrupa diploması, bir de Türk diplomasına sahip olacaklar.Her yaz tatilinde farklı bir ülkede dil eğitimi için yurt dışında 15 gün tüm okul birlikte hem tatil yapacak hem de dil pratiğimizi geliştireceğiz.
 
Bilim okulu olma hayallerimiz bu yıl gerçeğe dönüşüyor.Avrupa matematik olimpiyatlarına hazırlıyoruz öğrencilerimizi, Türkiye Kültür yarışmalarında finale kalıyor çocuklarımız öğrencilerimiz. ’’Türkiye Bilgisayar Olimpiyatları 2016’’okulumuzda yapılıyor bu yıl. Çocuğunuz için böyle bir okul istiyorsanız,sizleri de aramızda görmekten onur ve kıvanç duyarız.
 
SAYGILARIMLA
 
 
Meral GÜLER
Kurucu Müdür
 

 


 

ETKİNLİKLER
 
 
 
 
E-Bülten
YSK'dan haberdar olmak için e-malinizi kaydedin
İletişim

İzmir Yeni Sistemli Koleji Tüm Hakları Saklıdır

design by NSGRUP