YSK ORTAOKULU

       
       

Bilgiyi ezberlemek yerine, yaşayarak öğrenen, bilgilerini hayatın çeşitli alanlarında kullanabilen, bilimsel ve mantıklı düşünebilen, araştıran, sorgulayan ve merak eden, öğrenmeye açık, hedefleri olan ve bu hedefler için çaba sarf eden ; doğaya ve çevresinde gelişen ve değişen olaylara farklı bir gözle bakmayı bilen, duyan, düşünen, yaratan; aynı zamanda iyi ilişkiler kurabilen, sağlıklı ve dürüst davranabilen, düşünce gelişiminin yanı sıra bedensel ve ruhsal gelişimi yerinde, kendisinden büyüklere ve küçüklere nasıl davranması gerektiğini bilen, ülkesi için sorumluluğunun bilincinde, Ulu Önder Atatürk’ün açtığı yolda kendini ve vatanını uygar dünyanın gereklerini yerine getirebilecek bilgiye, beceriye sahip; doğru ,temiz, düzenli, özgüveni yüksek, disiplinli, özgür zamanlarını yararlı ve zevkli sanatsal, sportif, bilimsel faaliyetlerle değerlendirebilen birer vatandaş olarak yetişmeleri için İzmir Yeni Sistemli Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizin en büyük destekçisiyiz.

       
       

UYGULAMALI DERSLER 

       
           

Mustafa Kemal Atatürk diyor ki;

"Bir millet ki resim yapamaz, bir millet ki heykel yapamaz, bir millet ki tekniğin gerektirdiği şeyleri yapamaz; itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur."

İşte biz de bu felsefeyle yola çıktık.

Sanat insanlara dokunduğu ve biçimlendirdiği değişik malzemeleri tanıma fırsatı verir. Böylelikle her türlü yetenek ve gereksinimlerimizi ortaya çıkarma şansına sahip oluruz. Bu yolla kendi becerilerimizi farkına varırız.

Duygu ve düşüncelerimizi malzemeye aktarırken yeni deneyimler kazanırız. Bu yaşantı zenginliği, bize nesneler arası ilişkileri kurmakta kolaylık sağlar. Doğaya ve çevresinde gelişen ve değişen olaylara farklı bir gözle bakmayı bilen, duyan, düşünen, yaratan bireyler yetiştiriyoruz; aynı zamanda iyi ilişkiler kurabilen, sağlıklı ve dürüst davranabilen, düşünce gelişiminin yanı sıra bedensel ve ruhsal gelişimi yerinde, kendisinden büyüklere ve küçüklere nasıl davranması gerektiğini bilen, ülkesi için sorumluluğunun bilincinde, Ulu Önder Atatürk’ün açtığı yolda kendini ve vatanını uygar dünyanın gereklerini yerine getirebilecek bilgiye ve beceriye sahip, doğru ,temiz, düzenli, özgüveni yüksek, disiplinli, özgür zamanlarını, ''yararlı ve zevkli sanatsal olarak'' ve sportif faaliyetlerle değerlendirebilen birer vatandaş olarak yetiştirmek peşindeyiz.

 

   

 

   

  

           

 


 

ETKİNLİKLER
 
 
 
 
E-Bülten
YSK'dan haberdar olmak için e-malinizi kaydedin
İletişim

İzmir Yeni Sistemli Koleji Tüm Hakları Saklıdır

design by NSGRUP